Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: namodel.freepage.cz
N   A   M   O   D   E   L

STAVBA F117:Osobní stránka na adrese: namodel.freepage.cz

STAVBA F117

aneb zatím neúspěšný pokus o stavbu letadla
                                     STAVBA F117

F 117 mně vždy fascinovala, a tak jsem si řekl, že si vyzkouším

nějaký ten létající a snad jednoduchý model postavit.

Byl jsem si vědom, že mé zkušenosti ze stavbou letadel jsou více než pramalé a bude to pro mědocela obtížné něco takového dát dohromady a ještě tak, aby to létalo.

Jenže to jsem celý já, prostě hurá na model.

Brouzdáním na internetu jsem sbíral všemožné informace o stavbě modelů letadel a narazil na plánek F117 z EPP. Varianta se mně zdála být na pohled docela jednoduchá tak že bych ji mohl zvládnout i já, a taky se líbila.

                                Původní představa jak by měl můj model vypadat (zdroj internet)

Stažením plánku a koupením dvou desek EPP započal můj pokus o stavbu.Po první fázi tj. vyřezání a zkušebního přiložení dílů k sobě, jsem zjistil, že plánek který jsem si stáhnul asi není ten pravý.Nastala otázka co teď s tím.

                                1.pokus - asi jsem si spletl plánek

Rozhodl jsem se improvizovat a pokračovat ve stavbě podle fotek skutečného letadla a fotek jiných modelů ,kterých bylo na netu docela hodně.Postupně jsem přidával a přidával další drobnosti tak, aby mně to připomínalo co nejvíce originál, tedy v rámci mých možností.

Připravená byla i táhla na ovládání křidélek. Podvozek je vytvořen ze starých koleček z hraček a z obyčejné propisky, má působit spíše dekorativně a jde kdykoliv jednoduše sundat. Kvůli vzhledu jsem model natřel  černým balakrylem ať nebůsobí tak bledě - prozatím.

 

                                                                      

      

Teď už mně bylo jasné, že v tomto provedení nebudu moct prozatím model zprovoznit, chybí hlavně zkušenosti a ani nevím čím bych ho měl osadit, aby vůbec vzlétl.

Každopádně snažil jsem se abych v budoucnu se mohl k němu vrátit a dotvořit k obrazu svému včetně schopnosti létat. Zatím slouží jako dekorace a sen vidět mou F117 ve vzduchu mně žene ke sbírání co nejvíce informací a zkušeností.


Parametry:                            

rozpětí 700mm

délka 900mm

váha s podvozkem bez RC 400g


Kdyby se našel někdo z Vás, kdo by mně poradil jak s tímto modelem pokračovat, byl bych hodně rád. Měl bych větší šanci stihnout to dříve než v důchodu.

návštěvníků stránky
celkem29 938
tento týden48
dnes6